Opóźnienie samolotu, a odszkodowanie


Dotyk Motyla Sp. z o.o.

WWW: http://www.flyandi.pl/

Telefon: +48784227204

Miejscowość: Będzin

Adres: Żwirki i Wigury 30A

Kod pocztowy: 42-500

Utworzono: 2018-05-21

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Podróżowanie samolotem pozwala na szybkie przemieszczanie się. Trzeba przyznać, że samolot w wieku wypadkach jest rozwiązaniem bardzo komfortowym. Prawdą jednak jest, że nawet najlepsze linie lotnicze mogą mieć problemy z wywiązywaniem się z warunków umowy. Zdarza się, że loty są przesuwane na późniejszą godzinę, a nawet na następny dzień. To sprawia, że nawet kilkugodzinne opóźnienie może skutecznie zniweczyć zamierzone plany.

Warto wiedzieć jednak, że linie lotnicze są zobowiązane do wypłacania odszkodowań, ale nie chcą jednak często tego robić. Klienci, którzy zbyt szybko poddają się w walce o nie, nigdy nie otrzymują należnych im świadczeń. Trzeba przyznać, że w takim przypadku należałoby wykazać się uporem, a jeśli to konieczne zgłosić sprawę do sądu. W tym wypadku jednak samodzielne dochodzenie swoich praw może być bardzo czasochłonne i trudne.

Trzeba mieć świadomość, że klient nie powinien być traktowany jak męczący petent. Zdarza się jednak dość często, że linie lotnicze nie chcą wywiązywać się ze swoich obowiązków i nie zamierzają wynagradzać finansowo problemów z dotarciem na wyznaczone miejsce. Przewoźnicy nie muszą płacić odszkodowania, kiedy opóźnienia zostały spowodowane sytuacją polityczną, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też strajkiem kontrolerów i załogi lotniska. W takich sytuacjach klienci nie mogą liczyć na żadnego rodzaju rekompensaty finansowe.

Kiedy dochodzi do opóźnienia lub co gorsza odwołania lotu wówczas klienci powinni mieć możliwość skorzystania z telefonu, maila i otrzymać jedzenie i picie bez żadnych opłat. Bywa to jednak trudne logistycznie, dlatego że lotnisko szczególnie w godzinach szczytu przypomina prawdziwy teren wojenny. Wówczas linie lotnicze często nie dopełniają swoich obowiązków i nie zapewniają napojów czy w niektórych wypadkach bezpłatnego noclegu. Powinny dbać o to, by nie dochodziło do takich sytuacji jak opóźnienie samolotu, a odszkodowanie powinny wypłacać na bieżąco, ale w praktyce bywa różnie. Na flyandi.pl można znaleźć ofertę firmy, która specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | pracowniap.org.pl 2018.